facebook
Baş Ağrısı

Neredeyse herkes baş ağrısından muzdarip olmuştur. En sık rastlanılan ağrı gerilim baş ağrısıdır. Gerilim baş ağrısı omuz, boyun, baş ve çene kaslarının gerilmesi neticesinde olan bir ağrıdır. Genellikle depresyon, stres ve anksiyete ile ilgilidir. Kişiler genellikle, yoğun çalıştıklarında, yeterince uyumadıklarında, öğün atladıklarında veya alkol kullandıklarında bu baş ağrısını hissederler.

Diğer sık rastlanılan baş ağrısı tipleri ise; migren, küme baş ağrısı ve sinüs ağrısıdır. Bir çok insan yaşam sitilini değiştirdiğinde veya gevşemeyi öğrendiğinde veya ağrı kesici aldığında rahatlarlar.

Baş ağrısının bir çok sebebi vardır, ciddi ağrı sebebi ise nadirdir. Bazen baş ağrısı ciddi bir bir hastalığın uyarıcı belirtisidir. Eğer şiddetli ani başlayan bir ağrınız varsa doktorunuza müracaat edin. Baş ağrısının yni başlaması sabahları olması bulantı ve kusma ile beraber olması beyin de bir kitle olabileceğini düşündürürken hastanın boyun hareketinde zorluk ateş ve şuur bozukluğu varsa bu durumda menenjit veya Ensefalit düşünülebilir.

Editör: Prof Dr Ersin Erdoğan International Contacts
Muayenehane
Beştepe Mah. Yaşam Cad. Neorama Plaza A Blok No:13/92 Söğütözü
• Tel : (312) 425 80 32 • Mobil : (530) 926 4141

 

epilepsicerrahisi.com | trigeminalnevralji.net
Web Tasarım: AdaNET
Değişiklik Tarihi: 1 Nisan 2024